Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Budownictwo, Nieruchomości Czym są słupy oświetleniowe i jakie pełnią zadania

Czym są słupy oświetleniowe i jakie pełnią zadania

autor Archeolog
17 wyświetleń

Wychodząc po zmroku z domu w dużej części miejsc pomimo braku słońca będzie jednak dość jasno. Jest to zasługa oświetlenia ulicznego, które instalowane jest wszędzie tam, gdzie potrzeba. Te lampy uliczne, które oświetlają chodniki i ulice trzeba jednak do czegoś przyczepić, i do takich zadań są stosowane różnego rodzaju słupy oświetleniowe stalowe. Dostępne są one w wielu modelach, przez co można będzie dobrać jak najlepszy do miejsca montowania i wymagań inwestorów. Ale też i przepisów prawnych, ponieważ montując takie słupy w publicznej przestrzeni należy je respektować.

Pewne konstrukcje słupów poza samymi lampami pozwalają też na zamontowanie dodatkowych elementów, takich jak na przykład panele słoneczne, znaki i tablice albo różne generatory. Wykonuje się je z wielu różnych materiałów. Najpopularniejsza jest zwykła stal, odpowiednio zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych. Stalowe słupy są mocne i wytrzymałe, a równocześnie można z nich tworzyć konstrukcje o różnych kształtach i przekrojach. Mogą mieć na przykład profil okrągły, kwadratowy lub sześciokątny, lecz możliwości w tym względzie jest znacznie większa ilość.

Dużo zależeć będzie od miejsca, w jakim się je montuje. Przykładowo na osiedlach i parkowych alejkach często wybierane są słupy w stylu retro, jakie bardzo ładnie się prezentują z dobrze dobranymi oprawami lamp. Za to przy ruchliwych ulicach przede wszystkim się liczy praktyczność, dlatego też inwestorzy preferują tańsze i prostsze rozwiązania. Coraz częściej do produkcji słupów wykorzystywane jest także aluminium, jakie charakteryzuje się znacznie mniejszym ciężarem. Na rynku spotkać też można słupy wykonane z drewna, w pewnych sytuacjach bardzo dobrze się one sprawdzają.

Sam montaż słupów wykonany być powinien przez wyspecjalizowane firmy, dysponujących odpowiednimi uprawnieniami do tego. Będzie tu chodziło zarówno o to, żeby ich konstrukcja po postawieniu była stabilna, jak też o przyłączenie zasilania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać

Dodaj swoją opinię

Archeolog

Archeolog to miejsce, gdzie dokopiesz się ciekawych informacji na przeróżne tematy. Nie skupiamy się na jednej tematyce. Tworzymy i publikujemy treści na różne zagadnienia. Czytaj & komentuj.

 

 Projekty domów Podkarpacie

Kategorie

pozycjonowanie lokalne

Aktualności

@ Archeolog.edu.pl // Wszelkie prawa zastrzeżone