Wychodząc po zmroku z domu w dużej części miejsc pomimo braku słońca będzie jednak dość jasno. Jest to zasługa oświetlenia ulicznego, które instalowane jest wszędzie tam, gdzie potrzeba. Te lampy uliczne, które oświetlają chodniki i ulice trzeba jednak do czegoś przyczepić, i do takich zadań są stosowane różnego rodzaju słupy oświetleniowe stalowe. Dostępne są one w wielu modelach, przez co można będzie dobrać jak najlepszy do miejsca montowania i wymagań inwestorów. Ale też i przepisów prawnych, ponieważ montując takie słupy w publicznej przestrzeni należy je respektować.
Pewne konstrukcje słupów poza samymi lampami pozwalają też na zamontowanie dodatkowych elementów, takich jak na przykład panele słoneczne, znaki i tablice albo różne generatory. Wykonuje się je z wielu różnych materiałów. Najpopularniejsza jest zwykła stal, odpowiednio zabezpieczona przed działaniem czynników atmosferycznych. Stalowe słupy są mocne i wytrzymałe, a równocześnie można z nich tworzyć konstrukcje o różnych kształtach i przekrojach. Mogą mieć na przykład profil okrągły, kwadratowy lub sześciokątny, lecz możliwości w tym względzie jest znacznie większa ilość.
Dużo zależeć będzie od miejsca, w jakim się je montuje. Przykładowo na osiedlach i parkowych alejkach często wybierane są słupy w stylu retro, jakie bardzo ładnie się prezentują z dobrze dobranymi oprawami lamp. Za to przy ruchliwych ulicach przede wszystkim się liczy praktyczność, dlatego też inwestorzy preferują tańsze i prostsze rozwiązania. Coraz częściej do produkcji słupów wykorzystywane jest także aluminium, jakie charakteryzuje się znacznie mniejszym ciężarem. Na rynku spotkać też można słupy wykonane z drewna, w pewnych sytuacjach bardzo dobrze się one sprawdzają.
Sam montaż słupów wykonany być powinien przez wyspecjalizowane firmy, dysponujących odpowiednimi uprawnieniami do tego. Będzie tu chodziło zarówno o to, żeby ich konstrukcja po postawieniu była stabilna, jak też o przyłączenie zasilania.
+Tekst Sponsorowany+