Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Ile wynosi cło na produkty z Chin?

Ile wynosi cło na produkty z Chin?

autor Archeolog
67 wyświetleń

Cło to opłata, która jest nakładana przez państwo na produkty importowane lub eksportowane przez granice celne, a także za tranzyt do innego państwa. Zatem jakich kosztów trzeba się spodziewać za cło na produkty z Chin? Ile dokładnie zapłacimy? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Cło za produkty z Chin – kiedy trzeba płacić?

Cło naliczane jest zawsze przy odprawie celnej oraz wprowadzaniu produktów do obrotu. Podatek naliczany jest od pełnego kosztu produktu, a więc również od kosztu przesyłki, czy innych dodatkowych kosztów importu i na pewno na taki wydatek muszą szykować się osoby prowadzące własne firmy i to bez względu na ich wielkość. Wyjątek stanowią małe przesyłki na własny użytek, a więc na przykład z chińskich portali zakupowych, ponieważ jeśli ich wartość nie przekracza 150 euro, to nie trzeba obawiać się opłat celno-skarbowych.

Cło za produkty z Chin – ile wynosi?

Stawki celne są bardzo zróżnicowane i najczęściej to, ile dokładnie zapłacimy za zamówione towary z Chin, będzie zależeć od zakupionych produktów. I tak cło na zabawki z Chin może wynosić od 0% do 6% w zależności od kodu celnego. Cło na odzież i ubrania to najczęściej od 0% do 13%, zaś cło z chin na zegarki zwykle wynosi od 0% do 5% w zależności od kodu celnego.

Jeszcze innych stawek należy spodziewać się za buty z Chin (od 0% do 15%), czy nawet na elektronikę (od 0% do 5%). Dlatego, jeśli chcemy obliczyć wartość cła, najpierw warto znaleźć stawki celne oraz kody HS i w tym zadaniu pomoże przeglądarka taryfowa Isztar.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać

Dodaj swoją opinię

Archeolog

Archeolog to miejsce, gdzie dokopiesz się ciekawych informacji na przeróżne tematy. Nie skupiamy się na jednej tematyce. Tworzymy i publikujemy treści na różne zagadnienia. Czytaj & komentuj.

 

 Projekty domów Podkarpacie

Kategorie

pozycjonowanie lokalne

Aktualności

@ Archeolog.edu.pl // Wszelkie prawa zastrzeżone