Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna Edukacja, Rozrywka 15. Park Sztuki – Wystawa Plenerowa w Zamku Kliczków

15. Park Sztuki – Wystawa Plenerowa w Zamku Kliczków

autor Archeolog
38 wyświetleń
W 2009 roku narodziła się inicjatywa, która dziś świętuje swoje piętnaste urodziny – „Park Sztuki – Zamek Kliczków”. Pomysłodawcą i prezesem Okręgu Wrocławskiego Związku Polskich Artystów Plastyków był Piotr Wieczorek. Od tego czasu, co roku w urokliwym Zamku Kliczków oraz należącym do niego Folwarku Książęcym, spotykają się malarze z Wrocławia i Dolnego Śląska, aby tworzyć podczas pleneru.

Inicjatywa ta nie byłaby możliwa bez otwartości właścicieli zamku, Państwa Magdaleny Piaseckiej-Ludwin i Jerzego Ludwina, którzy udostępniają swoją przepiękną przestrzeń artystom. Miejsce pracy to nie tylko Zamek Kliczków, ale cały Dolny Śląsk z bogatą historią i dziedzictwem, z którego artyści czerpią inspirację.

W tegorocznym plenerze wzięło udział 10 artystów, w tym dwóch gości specjalnych – Elżbieta Terlikowska i Piotr Wieczorek. Przez 10 dni artyści przebywali razem, tworząc i dzieląc się swoją twórczością. Plener to nie tylko praca nad dziełami sztuki, ale także wymiana myśli, rozmowy i spojrzenie na sztukę z różnych perspektyw.

Dzięki wsparciu Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Fundacji Pro Culturae Bono oraz Międzynarodowego Centrum Ceramiki – Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, plener „Park Sztuki” odbył się po raz 15. W zamian za gościnność, artyści tradycyjnie ofiarowują jedno ze swoich dzieł właścicielom zamku, tworząc unikalną kolekcję dokumentującą każdą edycję pleneru.

Podsumowaniem dziesięciodniowego wydarzenia jest katalog zawierający prace powstałe w Zamku Kliczków podczas jubileuszowej 15. edycji „Parku Sztuki”. Krystyna Szczepaniak, kuratorka pleneru, podkreśla, że to nie tylko spotkanie z sztuką, ale również z ludźmi, naturą i historią, co sprawia, że każda edycja to niepowtarzalne wydarzenie.

Wystawa prezentująca efekty pleneru odbywa się w Bolesławieckim Ośrodku Kultury-Międzynarodowym Centrum Ceramiki w dniach 7 listopada – 17 grudnia 2023 roku i jest okazją, aby zanurzyć się w świecie twórczości artystów, którzy przez dziesięć dni wspólnie oddawali się sztuce na malowniczych terenach Zamku Kliczków.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać

Dodaj swoją opinię

Archeolog

Archeolog to miejsce, gdzie dokopiesz się ciekawych informacji na przeróżne tematy. Nie skupiamy się na jednej tematyce. Tworzymy i publikujemy treści na różne zagadnienia. Czytaj & komentuj.

 

 Projekty domów Podkarpacie

Kategorie

pozycjonowanie lokalne

Aktualności

@ Archeolog.edu.pl // Wszelkie prawa zastrzeżone