Strona główna Moto, Transport Branie oleju przez silnik – jaki dodatek może to zatrzymać?

Branie oleju przez silnik – jaki dodatek może to zatrzymać?

autor Archeolog
19 wyświetleń

Twój silnik bierze olej? Nie wiesz, co robić w takich sytuacjach? A może zastanawiasz się, czy istnieją dodatki, które pomogą Ci zatrzymać problem? Nasz tekst dostarczy Ci przydatnych wskazówek, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Dlaczego silnik bierze olej?

Silnik może brać olej z wielu różnych powodów. W przypadku kilkuletnich pojazdów problem może stanowić złe użytkowanie pojazdu i stopniowe zużywanie się pierścieni tłokowych, czy gładzi cylindrycznych. Do tego typu sytuacji prowadzi niestety nadmiernie obciążanie nierozgrzanego silnika. Jednak to dopiero początek, ponieważ silnik może brać olej też przez wydłużanie przebiegów między wymianami oleju. Owszem wielu producentów zaleca dla nowych aut od 30 000 km, ale każdy z nas powinien pamiętać, że już po 10 000 km olej traci swoje pełne właściwości ochronne i smarne.

Silnik bierze olej – co robić?

Jeśli silnik nie ma wycieków, a bierze olej, to możemy pomyśleć o małym remoncie silnika, czyli na przykład o wymianie pierścieni tłokowych i szlif, a jeśli jest to konieczne, to nawet o wymianie cylindrów. Jednak to nie wszystko, ponieważ istnieją też skuteczniejsze i tańsze rozwiązania, ponieważ do swojej dyspozycji mamy specjalistyczne dodatki do oleju o właściwościach regenerujących. Jaki dodatek zatrzyma branie oleju przez silnik? Jednym z najlepszych okazuje się dodatek do oleju silnikowego Ceramizer, który wykazuje wysoką skuteczność. W wielu przypadkach dodatek ten potrafi zmniejszyć lub zatrzymać branie oleju, więc to zdecydowanie godne uwagi rozwiązanie.

Dodaj swoją opinię

Archeolog

Archeolog to miejsce, gdzie dokopiesz się ciekawych informacji na przeróżne tematy. Nie skupiamy się na jednej tematyce. Tworzymy i publikujemy treści na różne zagadnienia. Czytaj & komentuj.

 

 Projekty domów Podkarpacie

Kategorie

pozycjonowanie lokalne

Aktualności

@ Archeolog.edu.pl // Wszelkie prawa zastrzeżone