Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Jesienne liście w ogrodzie, czyli jak się ich pozbyć?

Jesienne liście w ogrodzie, czyli jak się ich pozbyć?

autor Archeolog
64 wyświetleń

Jesień to pora roku, podczas której każdy ogród wymaga kilku zabiegów pielęgnacyjnych. Pierwszym i najważniejszym z nich jest grabienie liści z trawnika, podjazdu oraz chodnika. Czynność ta nie jest trudna, jednak zajmuje dość sporo czasu. Wielu ogrodników często ma problem z tym, jak się pozbyć zgrabionych liści, których w ogrodzie bywa naprawdę wiele.

Oczywiście, można je zutylizować lub wykorzystać do ściółkowania podłoża, jak i również osłonić nimi rośliny na zimę. Do grabienia liści w ogrodzie, warto użyć specjalnych grabi, odkurzacza lub dmuchawy, która w krótkim czasie je uprzątnie. Szczególnie istotną kwestią jest tutaj to, że nie wolno wyrzucać zgrabionych liści do kontenera na odpady, zwłaszcza jeśli ich ilość jest ogromna.

Jesienne porządki w ogrodzie to bardzo ważna sprawa, dlatego nigdy nie należy ich zaniedbywać. Grabienie liści to jedna z wielu czynności, jakie trzeba wykonać przed zimą. Oczywiście o ogród trzeba dbać nie tylko jesienią, ale i również zimą. Usuwanie liści z trawnika jest dla niego bardzo potrzebne, ponieważ dzięki temu nie ogranicza mu przepływu powietrza i wody, dlatego żaden ogrodnik nie powinien tego lekceważyć.

Czy można palić liście w ogrodzie?

Nie każdy o tym wie, ale palenie liści w ogrodzie jest zabronione, dlatego nie można tego robić. Osoby, które tego nie przestrzegają mogą narazić się na poważne konsekwencje, czyli między innymi wysoki mandat. Oczywiście liści nie można palić nie tylko na swojej posesji, ale i również żadnej innej działce, dlatego warto o tym pamiętać. Jak już wcześniej wspomniano, istnieje wiele sposobów, które pomogą w pozbyciu się ich z ogrodu.

Grabienie liści to dość wymagająca i czasochłonna praca, jednak bardzo potrzebna. Tak, więc z tego względu nie należy jej zaniedbywać, tylko wykonywać ją dokładnie, aby w ogrodzie nie było praktycznie żadnych liści. Jesienne porządki są potrzebne w każdym ogródku. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o samo grabienie liści, ale i również nawożenie roślin, do których można je wykorzystać.

Gdzie oraz w jaki sposób utylizować liście?

Otóż zgrabione liście można utylizować między innymi w kompostowni komunalnej, a także gminnej. Kolejną możliwością jest przekazanie ich do punktu utylizacji odpadów, z czego korzysta obecnie coraz więcej osób. Zebranych liści nie można palić, ani wyrzucać do odpadów, o czym wyżej już wspomniano. Wykorzystanie ich jako nawóz to naprawdę świetne rozwiązanie, na którym każdy skorzysta.

Oczywiście liści nie można także wywozić do lasu, ani wysypywać poza posesję, czyli na nie swoją działkę, ponieważ wtedy są uważane, jako śmieci. Utylizacja to najprostszy, a zarazem najskuteczniejszy sposób, z którego może skorzystać każdy. Zgrabionych liści nigdy nie należy zostawiać w ogrodzie, ponieważ w razie silnego wiatru rozsypią się po całej posesji. Oczywiście jesienne porządki nie są niczym przyjemnym, jednak koniecznym, dlatego niestety nie ominą żadnego ogrodnika.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem sobir.pl

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać

Dodaj swoją opinię

Archeolog

Archeolog to miejsce, gdzie dokopiesz się ciekawych informacji na przeróżne tematy. Nie skupiamy się na jednej tematyce. Tworzymy i publikujemy treści na różne zagadnienia. Czytaj & komentuj.

 

 Projekty domów Podkarpacie

Kategorie

pozycjonowanie lokalne

Aktualności

@ Archeolog.edu.pl // Wszelkie prawa zastrzeżone