Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY Krzewuszka piękny krzew ogrodowy

Krzewuszka piękny krzew ogrodowy

autor Archeolog
57 wyświetleń

Krzewuszka to niezwykle piękna roślina, zachwycająca intensywną barwą oraz dzwonkowatym kształtem kwiatów. Ze względu na swój wyjątkowy wygląd, pełni funkcje dekoracyjnego krzewu. Rzeczywiście, obficie obsypana kwiatami, może stanowić imponujący element ogrodu. Krzew funkcjonuje również pod łacińską nazwą weigela, upamiętniającą niemieckiego botanika. Co warto wiedzieć o tej niezwykłej roślinie?

 

Skąd pochodzi Krzewuszka?

Krzewuszka wywodzi się się z terenów Azji. Japonia, Chiny, Korea, czy Mandżuria to jej naturalne środowiska. Niektóre źródła wskazują nawet, że krzewuszka porasta tamtejsze tereny już od starożytności. Mają tego dowodzić badania naukowe, podczas których odnaleziono chociażby kopalne nasiona oraz fragmenty owoców. Do Europy roślina została natomiast sprowadzona dopiero w XIX wieku. Wynikało to przede wszystkim z prowadzonej przez Japonię polityki izolacji. Dopiero, gdy Kraj Kwitnącej Wiśni, otworzył się na przybyszy z Zachodu, szkocki botanik- Robert Fortune, przetransportował jedną z wielu odmian do Wielkiej Brytanii. W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, europejscy łowcy roślin, sprowadzili kolejne gatunki.

Jakie warunki lubi Krzewuszka?

Krzewuszka jest rośliną, która doskonale odnajdzie się w różnych glebach. Oczywiste jest jednak, że im mniej żyzna gleba, tym mniej okazały będzie krzew. Dlatego też najlepiej postarać się o glebę dość żyzną, lekko wilgotną i próchniczą. Warto także sprawdzić, jaką odmianę krzewuszki posiadamy. Część z nich, źle znosi niskie temperatury, dlatego należy zadbać o słoneczne miejsce. Co ciekawe, roślina jest natomiast niezwykle odporna na zanieczyszczenia, dzięki czemu można ją spotkać nawet w dużych aglomeracjach miejskich. Bardzo istotnym aspektem jest regularne podlewanie krzewuszki, a także osłanianie jej przed mrozem i wiatrem.

Z jakimi roślinami można ją posadzić?

Krzewuszka podobnie jak lilak, może stanowić ciekawe połączenie z forsycją. Delikatne kwiaty krzewuszki będą kontrastować z wyrazistymi i energetycznymi kolorami forsycji. Inną popularną propozycją na roślinę którą można posadzić obok krzewuszki jest kalina. Większość odmian kaliny przybiera białą barwę, przez co może stanowić ładną i spójną całość z delikatną krzewuszką. Wielu posiadaczy ogrodów, decyduje się również na posadzenie rośliny, obok hortensji, która preferuje podobne warunki. Ciekawym pomysłem jest także towarzystwo śliwy, jabłoni, czy wiśni. Podsumowując, krzewuszka jest więc rośliną niezwykle uniwersalną, z którą tworzyć można rozmaite kompozycje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać

Dodaj swoją opinię

Archeolog

Archeolog to miejsce, gdzie dokopiesz się ciekawych informacji na przeróżne tematy. Nie skupiamy się na jednej tematyce. Tworzymy i publikujemy treści na różne zagadnienia. Czytaj & komentuj.

 

 Projekty domów Podkarpacie

Kategorie

pozycjonowanie lokalne

Aktualności

@ Archeolog.edu.pl // Wszelkie prawa zastrzeżone