Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna ARTYKUŁ SPONSOROWANY W jaki sposób chronić pieniądze przed inflacją?

W jaki sposób chronić pieniądze przed inflacją?

autor Archeolog
81 wyświetleń

W dobie XXI wieku inwestycje stały się proste, jak nigdy wcześniej. W zasadzie wystarczy pobrać jedną z dostępnych aplikacji mobilnych, aby uzyskać dostęp do wielu różnorodnych rynków. Galopująca w Polsce inflacja sprawia, że wiele osób chce zabezpieczyć swoje oszczędności przed utratą wartości. W jaki sposób można uchronić swoje pieniądze przed inflacją?

Inwestycja w waluty obce

To w zasadzie najprostsze rozwiązanie dostępne dla wszystkich, ponieważ waluty obce można kupić w banku, kantorze, a także przez Internet. Inflacja w Polsce sprawia, że złotówka systematycznie traci do innych walut obcych. W lipcu dolar amerykański osiągnął rekordową wartość w stosunku do polskiej waluty – za jednego USD trzeba zapłacić już ponad 4,80 PLN, podczas gdy w drugiej połowie czerwca było to „zaledwie” 4,40 PLN. To pokazuje, że ulokowanie pieniędzy w jednej z najsilniejszych walut (dolar, euro, frank, funt) może być dobrą lokatą kapitału.

Inwestowanie w złoto i surowce

Wiele mówi się o tym, że czeka nas stały wzrost paliw kopalnych, w tym ropy i gazu. Tak się składa, że kontrakty na te surowce również można pozyskać jako inwestycję na przyszłość. Nieco bardziej utartym źródłem inwestycji jest złoto, które w perspektywie wieloletniej notuje stałe wzrosty. Wielu ekspertów twierdzi, że to dobry moment na taką inwestycję. Cena za uncję wynosi obecnie ok. 1730 zł, ale jeszcze na przełomie lutego i marca cena oscylowała w granicy 2000 zł.

Zakup papierów wartościowych

Nieco większej wiedzy i wprawy wymagają natomiast inwestycje w papiery wartościowe, a zatem akcje czy obligacje. Zwłaszcza obligacje w tym momencie wydają się dobrym instrumentem finansowym. Eksperci finansowi zapowiadają światową recesję, która utrzyma się przez kilka lat. To oznacza okazję do kupienia akcji wielu potężnych spółek za dużo niższą cenę. Gdy ponownie nastąpi hossa, wartość akcji może podskoczyć nawet o kilkadziesiąt, a w skrajnych przypadkach kilkaset procent. To dobra inwestycja długoterminowa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać

Dodaj swoją opinię

Archeolog

Archeolog to miejsce, gdzie dokopiesz się ciekawych informacji na przeróżne tematy. Nie skupiamy się na jednej tematyce. Tworzymy i publikujemy treści na różne zagadnienia. Czytaj & komentuj.

 

 Projekty domów Podkarpacie

Kategorie

pozycjonowanie lokalne

Aktualności

@ Archeolog.edu.pl // Wszelkie prawa zastrzeżone